KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 15085311
nr 1508 5311
Nisse Ritarn Jonsson
(1909-1991), Sverige
Ej signerad. Blandteknik, 54x34 cm, yttermått inklusive ram: 73x53 cm
Nisse "Ritarn" Jonsson, svensk målare född i Sala 1909, död 1991.
Utrop:
500 kr
måndag 12 december 2022
kl 18:04:49
Nisse Ritarn Jonsson
Läs mer om Nisse Ritarn Jonsson